Pískovcové skály

Chalk, spol. s r.o.

Český výrobce magnézia pro sportovní účely

 

O společnosti

Firma Chalk, spol. s r.o. je česká soukromá společnost, která byla založena v roce 2002. Majitelka firmy společně se zaměstnanci skloubili znalosti chemických oborů se zkušenostmi sportovního lezení a marketingu.

Zabýváme se výrobou magnézia pro sportovní účely, které je možné označit chemickým názvoslovím jako zásaditý uhličitan hořečnatý se speciálními fyzikálními vlastnostmi.

Výrobní hala Chalk

Magnézium pro horolezce, gymnasty, pole dance, fitness a další sporty

Na začátku byla výroba magnézia ve formě drti a prachu, na kterou jsme postupně navázali produkcí kostek, kuliček a ballocků. V další etapě jsme vyvinuli vlastní recepturu suspenze tekutého magnézia. Náš výzkum nových technologií a vývoj nových produktů dle požadavků odběratelů stále pokračuje. V současné době nabízíme i tekuté magnésium bez kalafuny a s přídavkem esenciálních olejů a vůní. Kromě tradičního drceného magnesia nabízíme i prach. Vlastnosti a složení drti i prachu můžeme přizpůsobit potřebám odběratelů.

Vyrábíme magnesiové produkty pro přední světové horolezecké firmy. Úzkou spolupráci máme od počátku se švýcarskou firmou Mammut.

Vedle toho nabízíme kompletní sortiment magnézia pro horolezce pod naší vlastní značkou Chalk. Vyrábíme také magnézium pro střelecké sporty, gymnastiku, pole dance a fitness.

Lezící horolezec po skále

Naše produkty byly testovány ve Státním zdravotním ústavu a jsou bezpečné. Celý proces je v režimu kosmetické výroby a produkty jsou evidovány v evropském kosmetickém registru CPNP.

Sídlo firmy Chalk, spol. s r.o. a výrobní provozovnu máme v obci Suchodol 20 – asi 30 km JZ od Prahy.